Ücretsiz ilan Ver
Anasayfa

Öveçler Dikmen Medikal

Öveçler MedikalMağazamız Ankara Öveçler bölgesinde hizmet vermektedir. Her türlü Medikal Sağlık Ürünleri Ev ve İş yerlerine elden ve kargo yoluyla teslimatımız yapılmaktadır. .. Sağlıklı Günler Dileriz. .. 0 312 472 19 63 - 0 531 409 47 47 - oveclermedikal@gmail.com - www.oveclermedikal.com

Medikal İlanlar > Tansiyon Ölçüm Aletleri

İlan Detayları
Konumu
İlan No 606595

Jintong Tansiyon Düzenleyici

  • Jintong Tansiyon Düzenleyici
  • Jintong Tansiyon Düzenleyici
  • Jintong Tansiyon Düzenleyici
285 TL
Ankara / Çankaya / Balgat / Cevizlidere Mah.
İlan Tarihi
 01 Şubat 2014
Ürünün Adı
 TANSİYON DÜZENLEYİCİ
Markası
 JİNTONG
Modeli
 
Üretici Firma
 
Üretim Yeri/Yılı
 
Kayıt Türü
 
Garanti
 VAR
Kimden
 Mağazadan
Durum
 Sıfır
Önceki İlan
Sonraki İlan
İletişim Bilgileri
KERİM KIZILBULUT

Üyelik Tarihi : 01 Şubat 2014
Tel:
03124721963

İş
05314094747

Cep
05314094747
Üyenin Mağazası
Diğer İlanları
+ Favorilerime Ekle
Mesaj Gönder
İlanı Yazdır
Şikayetim var
Paylaş
İlan Açıklaması

Jintong Tansiyon Düzenleyici Nedir?

 

Kan basıncı düzenleyici (Yeni JINTONG), yüksek yada düşük kan basınıcının düzenlenmesine, tansiyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olmak üzere geleneksel tıp ve modern bilim teknolojisinin ortak çalışması sonucu geliştirilen, Avrupa Birliği standartlarına uygunluğu belgelenmiş EEC sertifikalı dünya çapında ödüller almış etkisi kanıtlanmış tıbbı bir cihazdır. 

İlaç içermeyen JINTONG tansiyon dengeleyici, elektro-akupunktur yöntemini kullanarak bilekteki median sinirleri elektrostatik atımlar ve vibrasyon eşliğinde uyarır. Böylelikle kan basıncının düzenlemesine ve tansiyonun kontrol altına alınmasına yardımcı olur. 
Geleneksel Doğu tıbbı, median sinir üzerinde bulunan akupunktur noktalarından P6 (neiguan) nın uyarılmasının yüksek kan basıncının regülasyonu ve buna bağlı olarak kalp damar sisteminin düzgün çalışmasını desteklediğini göstermiştir. 

Yapılan bir diğer çift kör çalışmada aku basıncının P6 seviyesine çıkarılmasının kan basıncını 30 dakikaya kadar düzenlediği, elektrostatik atımların kombinasyonuda kan dolaşımını geliştirdiği anlaşılmıştır. 

JINTONG, bilimsel çalışmalarda ve dünyada önemli saygın kurumlarda yapılan birleşik klinik deneylere ve çok sayıda kullanıcı sonuçlarına göre cihazın verimlilik oranının şaşırtıcı bir şekilde yüksek olduğu görülmüştür. Bu başarı oranının daha önce görülmemiş bir şekilde yüksek olduğu ve JINTONG un yüksek tansiyonu düzenlemeye yardımcı olmada dünyada türünün tek örneği olduğu bilinmektedir. 

Kan Basıncı Düzenleyici hazır, reçete gerektirmeyen bir alternatiftir. Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ve tamamen non-invazif (müdahalesiz) terapidir.

Manyetizma, Radyasyon ve İlaç içermez !!!

 

JINTONG'un TERAPÖTİK PRENSİBİ ve FONKSİYONU
 

Kan basıncının normalden fazla yüksek olması veya düşmesi durumunda bazı sinir sistemi bozukluklarına bağlı olarak hiper tansiyon veya hipo tansiyon durumu ortaya çıkmaktadır. Modern ve geleneksel tıpta yüksek yada düşük Kan basıncının düzenlenmesi durumunda yüksek yada düşük tansiyonun kontrol altına alınabileceği buna bağlı baş dönmesi ve baş ağrısı gibi şikayetlerin giderilebileceği bilinmektedir. Jintong kanbasıncı düzenleyici, kan basıncının normalleştirilmesine yardımcı olmak üzere modern bilim ,biyo enerji ve geleneksel tıbbın ortak çalışması ile geliştirilmiştir.Yapılan çalışmalar Median siniri üzerinde bulunan akupunktur noktalarından p6 (neiguan) nın özel cihazlarla ve uygun frekanslarla uyarılmasının kan basıncının düzenlenmesine, buna bağlı olarak kalp damar sisteminin düzgün bir şekilde çalışmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. 

Fizyolojiye göre, sağlıklı insan vücudundaki organlardaki ve hücrelerdeki biyo-elektrik, dengede tutulmalıdır. Patolojik değişiklikler ilk önce hücrelerdeki değişiklikleri indüke eder; hücreler değişmeden önce onların biyo­elektrikleri değişecektir. Bu değişiklikler belirli bir noktaya eriştikleri zaman kanal ve kollateral sisteme yansıtılırlar ve bu durum derideki akupunktur noktalarındaki elektrik potansiyelindeki ilgili değişikliklere yol açar. Bu yüzden, eğer hücrelerdeki kanalı ve onların hassas değişikliklerini kantitatif olarak tam olarak tespit edersek bu durum erken teşhis ve tedavi için çok değerli olacaktır. Bir yada daha fazla akupunktur noktası gibi insan vücudundaki belirli noktaların biyo-elektriğini düzenlemek için dışsal enerji sağlayarak, yüksek yada düşük kan basıncının düzenlenmesi ile hipertansiyon ve hipo tansiyon durumlarının, otonomik sinir sistemi bozukluğu ve ondan kaynaklanan kronik hastalıklar gibi fonksiyonel bozuklukların,kontrol altına alınması sağlanabilir. 

FONKSİYONU


Hücrelerin elektrik potansiyeli teorisi ve kanallar ve kollateraller teorisine dayalı olan Jintong Bilekliği, mikroelektronik teknoloji ve yeni materyallerin yardımı ile geliştirilmiştir . Kuru pilin ve “WK” çipinin özel iç yapısı, belirli insan akupunktur noktalarının ve onların ilgili kanal ve kollateral sisteminin anormal elektrik potansiyelinin değiştirilmesi yoluyla sinir sisteminin ve bir bütün olarak insan vücudunun fonksiyonunu düzenleyen ve böylece hipertansiyon ve hipotansiyon semptomlarını yumuşatma amacını yerine getiren düşük alan-intansitesinin paralel bir gradyan elektrik-alanını oluşturur. Bu yüzden Jintong Bileklik bizi fit tutmaktadır ve kan basıncının “çift-yönlü” düzenlenmesine ilave olarak genel sağlığımız üzerinde olumlu etkiler gösterebilmektedir. 

Jintong Bileklik, yapılan tüm gözlemler neticesinde hipertansiyon ve hipotansiyon semptomlarını etkin bir şekilde hafifletmek için açıkça yeni bir yol açmaktadır ve bu alanda yeni bir yöntem ve yeni bir opsiyon sunmaktadır. Bunu, modern tıp araştırmasındaki gelişmeleri, materyal bilimindeki en son başarıları ve geleneksel tıbbın uygulamasını bütün haline getirerek sağlamıştır.


Jintongun etki mekanizması: 
Cihaz akupunktur prensipleri ile çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Akupunktur anlayışının temelinde de tansiyon da dâhil olmak üzere vücutta yaşanan problemlerin tinde qi enerjisinin insan vücudunda akışında tıkanmalar yer almaktadır. Enerji tıkanıklığı fizyolojik durumun bozulması demektir. Buradaki temel prensip bozulmuş tabloyu tersine bir işleyiş süreci ile düzeltmek değil enerji tıkanıklığını giderip vücudu fizyolojik konumuna getirmektir. Dolayısı ile bozulma hangi yönde olursa olsun akış düzeldiğinde fizyolojik konuma dönüş beklenmektedir. Tansiyon ile ilgili problemler de P6 noktasındaki tıkanıklık ön plana çıkmaktadır. Bu tıkanıklık aşıldığında bedenin fizyolojik konuma gelmesi beklenmektedir. Yani etki tansiyonun düşürülmesi ya da yükseltilmesi şeklinde değil bedenin fizyolojik konuma döndürülmesi ile yüksek ya da düşük tansiyonun normalleştirilmesi(dengelenmesi) şeklindedir. Bu noktada cihazın genel işleyişi tansiyonun yüksek ya da düşük oluşundan bağımsız şekilde işlemektedir.

 

 

JINTONG Nasıl Etki Eder? (Çalışma Prensibi)
jintong-calisma-sistemi.jpg

JINTONG nasıl etki eder? Sol kol üzerindeki P6 akupunktur noktası median sinirin uyarılması sonucu vücutta rahatlama, kaslarda gevşeme sağlandığı, yüksek kan basınıcının regülasyonu ve buna bağlı olarak kalp damar sisteminin düzgün çalışmasının kontrol edilebildiği gösterilmiştir.

Kişinin bünyesine, ne kadar zamandır tansiyon hastası olduğuna ve tansiyon seviyesinin yüksekliğine bağlı olarak değişmekle beraber etkisinin başlaması ortalama 2 ile 3 hafta sürmektedir.

Beyin (hipolatamus) cihazın median sinir üzerinden gönderdiği mesajları bu süre içerisinde algılamakta, yanıtı hazırlamakta ve tansiyon kontrolünü sağlamaya yardımcı olmaktadır.

 

Sinir sistemi ve median sinir nedir?

Median sinir boyun bölgesinden omurilikten çıkan ve elin sinirlenmesini sağlayan üç kol sinirinden biridir. Diğerleri ulnar sinir ve radial sinirdir.

Sinir sistemi (sinir ağı) canlıların içsel ve dışsal çevresini algılamasına yol açan, bilgi elde eden ve elde edilen bilgiyi işleyen, vücut içerisinden hücreler ağı sayesinde sinyallerin farklı bölgelere iletilmesini sağlayan organların, kasların aktivitelerini düzenleyen bir organ sistemidir.
 

Tıpta yeni trend elektro-akupunktur nedir?

 

jintong-elektro-akupunktur.jpg

Akupunktur ve elektro-akupunktur insan vücudunun bir elektrik sistemi olduğu görüşüne dayalıdır. Tüm hastalık türleri bu sistemde bir dengesizlik nedeniyledir. Modern batı tıbbı da insan vücudunun biyo-elektrik enerjisi söz konusu olduğunda benzer görüşlere sahiptir. Bu normal biyo-elektrik enerji olmadan hiç bir sağlık durumu mümkün değildir. Bu nedenle her hastalık türü bu biyo-elektrik enerjide bir müdahale üretir.

Medikal akupunktur üzerinde yapılan son araştırmalarda tansiyon, sinir ve kalp damar hastalıklarının kontrolünde elektro-akupunktur ile önemli bir aşamaya gelinmiştir. Sinirlere yakın akupunktur noktalarına modern aletlerle uyarı yapılarak gerçekleştirilen elektro-akupunuktur uygulamasının temelini hasar görmüş hücrelerin dalga boylarının normale döndürülmesi oluşturur.

Vücudumuzdaki sinirlere yakın bölgelerdeki akupunktur noktaları uyarılarak hücrelerin normal dalga boylarını yakalamaları ve böylelikle de normal fonsiyonlarına dönmeleri elektro-akupunktur yoluyla olabilmektedir.

 

JINTONG Tansiyon Düzenleyici Nasıl Çalışır?

teesg.jpg

Kan Basıncı Düzenleyici (Yeni Jintong) median sinirleri hafif elektrostatik atımlarla uyarır. Median sinirlerin rahatlamayı sağlayan sinir uyarımında etkili olduğu bilinmektedir.

Cihazdaki Başlatma Butonuna basınız. Cihaz doğru bir şekilde çalışıyorsa LED gösterge yeşil renkte 30 dakika yanıp sönecektir. Ayrıca cihaz titreşim gönderecektir. LED göstergenin portakal rengi yanıp sönmesi ya da kırmızı renkte yanıp sönmesi pilin zayıf olduğunu ve değiştirilmesinin gerekli olduğunu anlatır. Alarm göstergesi ile 30 dakikalık kullanım sonrasında sizi uyarır.

Elektrostatik Pencere: Cihaz elektrostatik atımları altındaki özel bir pencereden gönderir. Koruyucu kapağı kullanmadan önce cihazdan çıkarınız. Koruyucu Kapağı her kullanım sonrasında geri takarak toz ve/veya suyun Elektro Statik Pencereye zarar vermesini engelleyiniz.

SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN EN İYİ ARKADAŞ


 
Güvenli ve Etkin

Kan Basıncı Düzenleyicinin taşınması kolay ve kullanımı güvenlidir. Kasanın iç kısmı 3 parçalı-özel elektrik statik modül ‘’WK’’ çip, özel batarya ve diğer aksesuardan meydana gelir. Bio-enerjik tıp ve modern bilim ve teknolojiyle birleştirilmiş geleneksel tıbbi kanallar teorisiyle ilgili elektrik statik ve yeni malzemeler yardımıyla yapılmıştır.

Kan Basıncı Düzenleyici, yüksek kan basıncını azaltmak için kendi kendine yardımcı olan tıbbi bir cihaz olup kullanımı kolaydır. Hızlı etkisi kullandıktan sonra 20-30 dakika içinde yüksek kan basıncını azaltmaya yardımcı olur. Dahası çift yönlüdür örneğin sadece yüksek kan basıncını düşürmekle kalmayıp belirtileri düzenleyerek aynı zamanda da düşük kan basıncını dengelemeye yardımcı olur.

Özellikle Derece I ve II’den muzdarip olan Hipertansif ve Hipotansif hastaları için etkilidir.

Ayrıca NABIZ ZAYIFLIĞI, BAŞ DÖNMESİ, DÜZENSİZ KALP ATIŞI, MİGREN gibi rahatsızlıklar üzerinde de etkiliği gözlemlenmiştir.

 

Cenevre, Fransa, Amerika’da Kazanılan Ödüller

1991 yılından bu yana Kan Basıncı Bilekliği dünya çapında hipertansif ve hipotansif hastalara özel etkisi ve katkılarından dolayı Avrupa’da ve Amerika’da birçok ödül kazanmıştır. Aslında herhangi bir yan etki olmadan kan basıncını düzenlemenin yeni bir yolu veya yöntemidir. Çift-yönlü kan basıncı kontrolü değerine sahip türünün tek örneğidir. Tamamen ağrısız ve pasif bir yöntemdir. Dünyada tanınmış hastaneler tarafından yapılan klinik deneyler verimliliğini onaylamıştır.


1\ SILVER PRIZE AT THE 19TH INTERMATIONAL INVENTIONS EXHIBITION, GENEVA, 1991 
2\ SILVER PRIZE AT THE 62ND WORLD INVENTIONS EXPO, PARIS,1991
3\ GOLD PRIZE AT THE CHINESE HIGH TECHNOLOGY &NEW PRODUCTS EXHIBITION BEIJING,1992
4\ GOLD PRIZE AT THE CHINESE HIGH QUALITY HEALTH PRODUCTS FAIR,1992
5\ GOLD PRIZE AT THE FIRST EXCELLENT FAIR OF CHINESE MEDICINE & HEALTH PRODUCTS,1992
6\ GOLD PRIZE AT THE AMERICAN INVENTION CONVENTION & NEW PRODUCTS EXHIBITION,SEP, 1992
 

 

JINTONG Tansiyon Düzenleyici Nasıl Kullanılır ?

Jintong tansiyon dengeleyici her yaştan hastanın kolayca kullanabileceği şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Kan Basıncı Düzenleyici sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yaklaşık 30 dakika süreyle kullanılacaktır.
Jintong tansiyon dengeleyici sol bileğe takılarak kullanılır. Kan Basıncı Düzenleyici yüksek kan basıncının regülasyonuna yardımcı olur.

Kullanımı Kolay

Kan Basıncı Düzenleyiciyi (sol bileğin iç kısmına) merkezi küçük delikleri kullanım klavuzunda belirtilen P6 akupunktur noktasına gelecek şekilde doğru takınız.
20-30 dakika süreyle bir sabah ve bir de akşam günde iki kez kullanınız. Daha ciddi muzdarip durumda olanlar kullanım süresini ve kullanım sıklığını 90 dakikaya kadar arttırabilirler. Cihazı başlatma butonuna basarak çalıştırdığınızda süreyi otomatik olarak kendisi ayarlayacaktır ve kendisi sonlandıracaktır. Dakika tutmanıza gerek yoktur. Kullanımla ilgili daha detaylı bilgi için cihazın kullanım klavuzuna bakabilirsiniz.

kullanim2.png

Neiguan Noktası Nedir ?

 

 

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 

KULLANMADAN ÖNCE DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ 

Kan Basıncı Düzenleyici (Yeni Jintong) bilekte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Cihazın başka bir bölgeye yerleştirilmesi etkinliğini düşürür ve rahat kullanılmasını engeller.

Kan Basıncı Düzenleyici (Yeni Jintong) su sıçramasına karşı dirençlidir ama suya batırılması durumunda düzgün çalışmayabilir.

Cihaz takılı iken ellerinizi yıkamayınız.

Cihazı ağzınıza, boynunuza ve göz kapağı bölgenize yerleştirmeyiniz.

Bilekliği ayarlarken aşırı sıkmayın.Kan Basıncı Düzenleyiciyi (Yeni Jintong) kullanırken tahriş,

Döküntü ya da acı oluşursa kullanımını derhal sonlandırınız ve tıbbi yardım alınız.

Kısa dalga tedavi ekipmanlarına yakın kullanımlar (bir yerde ya da bir metre altındaki yakınlıklarda) cihaz veriminde tutarsızlık oluşturabilir.

Kan Basıncı Düzenleyicisinin (Yeni Jintong) Kullanılması Önemli Uyarılar

Cihazın bileğinize doğru bir şekilde takılması etkinliği açısından çok önemlidir. P6 akupunktur noktası bileğin ortasında, bileğin 2 parmak altında bir noktadır. Cihazın doğru bir şekilde yerleştirilmesi aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirilebilir. Birimin yanlış yerleştirilmesinin etkinliği büyük ölçüde düşürdüğünü unutmayınız. En yüksek etkinliği alabilmek için cihazı sabah 08:00 ile 09:00 saatleri arasında ve akşam ise 20:00 ile 21:00 saatleri arasında kullanınız. Her kullanım sonrasında cihazı kurulayarak Koruyucu Kapağı cihaza tekrar takınız.

Not: Cihazın sonuç vermesi için 2 ila 3 hafta gerekecektir. Kan Basıncı Düzenleyicinin (Yeni Jintong) etkinliğinin değerlendirilmesi öncesinde günlük olarak en az 30 dakika kullanılmasını tavsiye ederiz. Cihaz ilaç içermediğinden ve bilinen bir yan etkisi olmadığından ilaçlarla beraber kullanılabilir.

 

Koruyucu Kapağın Çıkarılması

Kan Basıncı Düzenleyicinin (Yeni Jintong) arkasından Koruyucu Kapağın her bir kullanım öncesinde çıkarılması ve kullanım sonrasında takılması önemlidir.

En iyi sonuçları almak için sabah ve akşam bilekteki P6 akupunktur noktasına günde iki kez takınız. Koruyucu kapağın cihazı kullanmadan önce çıkarılmış ve kullanıldıktan sonra ise takılı olduğundan emin olunuz.

 

 

Jintong Tansiyon Düzenleyici Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kan Basıncı Düzenleyiciyi (Yeni Jintong) nasıl açarım?

Kan Basıncı Düzenleyiciyi (Yeni Jintong) açmak için Koruyucu Kapağı çıkarınız ve Başlatma Butonuna basınız.

Kan Basıncı Düzenleyicinin (Yeni Jintong) doğru çalıştığına nasıl emin olabilirim?

Başlatma Butonuna basıldıktan sonra, LED gösterge yeşil olarak yanıp söner ve titreşim başlar.

Kan Basıncı Düzenleyiciyi (Yeni Jintong) nasıl kapatırım?

Cihazı herhangi bir zamanda kapatmak için Başlatma Butonuna basmanız yeterlidir.

Kan Basıncı Düzenleyici (Yeni Jintong) çalışmaya başladıktan 30 dakika sonra kendiliğinden durur. Ayrıca alarm sesi de duyulur.

Kan Basıncı Düzenleyiciyi (Yeni Jintong) bir haftadır kullanıyorum ve bir gelişme hissetmedim. Kan Basıncı Düzenleyici (Yeni Jintong) doğru bir şekilde çalışıyor mu ?

Lütfen Kan Basıncı Düzenleyici cihazı kullanmaya devam ediniz. Kan Basıncı Düzenleyici cihazın olumlu etkilerinin görülebilmesi için 2-3 hafta her gün kullanılmalıdır.

LED gösterge portakal rengi/kırmızı. Sorun nedir?

LED gösterge portakal rengi/kırmızı ise piller zayıflamış demektir. Pil birimi sipariş edin ve Pil Biriminin Değiştirilmesi bölümünde anlatılan adımları uygulayın.

Pil Biriminin ne sıklıkta değiştirilmesi gerekli olmaktadır?

Pil birimi ömrü genellikle günlük kullanıma bağlıdır. Pil biriminin %25 Nem, 70F atmosferde ve orta yoğunlukta kaydedilmiş ortalama kullanımı 2 ila 3 aydır.

 

UYARI : Hasta ilaç kullanıyorsa doktor kontrolü olmadan kullanılan ilaçlarlar bırakılmamalıdır. 
Hamile ve emziren kadınlar, ciddi karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda, diyabet hastaları, kanser hastalığı olan hastalarda kalp pili olan hastalarda ve çocuklarda kullanılması sakıncalıdır.

 

 

3033 Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

Bu İlanı Sosyal Medyada Paylaş :
  • Kurumsal
  • Hizmetlerimiz
  • Gizlilik ve Kullanım
Güvenli Alışverişin İpuçları
Alırken veya satarken nelere dikkat etmelisiniz?
Tıklayın, öğrenin!
medikalilan.com Facebook'ta
medikalilan.com'da yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından medikalilan.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için ilan sahibi ile irtibata geçebilirsiniz.

Copyright 2018 © medikalilan.com Tüm Hakları Saklıdır...